KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598277
*
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:30:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:29:32
1
500 kr
4/4 16:22:11
2
1.000 kr
4/4 17:26:26
3
1.500 kr
4/4 17:26:48
4
1.500 kr
4/4 17:26:48
3
1.500 kr (Budbetjänt)
4/4 17:27:16
4
1.700 kr
4/4 18:08:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Holger Almqvist
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Läs om budbetjänten
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 14:29:32 | 1 | 500 kr |
| 4/4 16:22:11 | 2 | 1.000 kr |
| 4/4 17:26:26 | 3 | 1.500 kr |
| 4/4 17:26:48 | 4 | 1.500 kr |
| 4/4 17:26:48 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 4/4 17:27:16 | 4 | 1.700 kr |
| 4/4 18:08:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



